Ana Sayfa / Yönetim Kurulu Özgeçmiş

Yönetim Kurulu Özgeçmiş

YUSUF ÇELEBİ

BAŞKAN

 

 

Ayhan Metin vesikalık fotoğrafı

AYHAN METİN

Genel Sekreter

E posta adresi : [email protected]

Twitter           : @metinayhan

Instagram       : ayhan.metin.397

Facebook        : ayhan.metin.397 ve ayhan.metin.5055

Linked In        : ayhan-metin-b0239a65

YouTube         : ayhanmetin67

Web                : www.ayhanmetin.net

1967 yılında Bilecik’in Söğüt ilçesinde doğdu.

1 yaşında çocuk felcine yakalandı. Koltuk değnekleri ve ortez yardımı ile yürümeye başlayarak ilk, orta ve lise eğitimini Söğüt’te tamamladı.

Lisans eğitimini Erciyes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümünde, yüksek lisansı Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı’nda tamamladı. Halen İstanbul Üniversitesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Anabilim Dalında doktora programına devam etmektedir.

Bunların yanında kültür yönetimi formasyonu, iletişim ve beden dili, diksiyon, spikerlik, sunuculuk, stratejik plan, stratejik iletişim, erişilebilirlik, eğitim gördüğü diğer alanlardır.

İş hayatına 1989’da Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde memur olarak başladı. 2004 yılında

Küçükçekmece Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Yardımcısı, 2009 yılında Başakşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü, Sosyal Yardım İşleri Müdürü ve Başkan Danışmanı görevlerine geldi. 2011 yılı Haliç Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi olarak ders verdi. 2011 yılı Şubat ayında Başbakanlık Özürlüler İdaresi Başkanlığına Başkan Yardımcısı oldu. 2011 yılında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına atandı. 2014 yılından itibaren Bakanlık Müşaviri olarak görev yaptı. 2014 yılından itibaren Meteorolojinin Sesi Radyosunda engellilerin sorunlarını ve çözümlerini konu edinen Farklı Bakış Programının dış yapımcısı ve sunucusu olarak radyo programı yapmaktadır. 2018 yılından itibaren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında araştırmacı olarak görev yapmaktadır.

Engelliler ile ilgili mevzuat çalışmaları yaptı, projeler, kongreler, seminerler, sempozyumlar yürüttü. Engelli farkındalığı ve erişilebilirlik ile ilgili yoğun çalışmalarda bulundu.

Bakanlıkların üst düzey yöneticileri ile Türkiye genelinde yerel yöneticilere yönelik toplantılar yaparak belediye başkanları, başkan yardımcıları ve teknik personele erişilebilirlik ve şehircilik konularında eğitimler verdi.

Toplumsal sorunların, ancak ortak aklın gücüyle çözülebileceği inancıyla birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi aktif görevler aldı. Halen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Genel Sekreteri, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası Genel Başkan Danışmanlığı,  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Engelliler Komisyonu Kurucu Başkanı, Türk Kızılay Engelsiz Ankara İl Kurucu Başkanı, Türk Kızılay Engelsiz İç Anadolu Koordinatörü, Engelli Hakları ve Erişilebilirlik İzleme Denetleme Derneği Başkanı, Engelsiz Motor Sporları Kulübü Başkanı ve Çankaya Ket Konseyi Engelliler Meclisi Yönetim Kurulu Üyesi olarak sivil toplum çalışmalarına devam etmektedir.

1989 yılından itibaren Türkiye’de özürlüler sporunda ilklere imza attı, öncülük etti; tekerlekli sandalyede basketbol, atletizm, yamaç paraşütü, tüplü dalış, tropy, go kart, ralli ve kayak sporları yaptı, ulusal ve uluslararası dereceler elde etti.

2004 yılında Söğüt’ten Belediye Başkan Adayı, 2007 yılında İstanbul 3.Bölge Milletvekili Aday Adayı, 2014 yılında Ankara Altındağ Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

İngilizce bilen Ayhan Metin, evli ve üç çocuk babasıdır.

GÜRKAN CANOL

Mali Sekreter

Özgeçmiş

AYNUR DANKAZ

Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

BERRİN GÜRLEYEN

Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

ERCÜMENT TANRIVERDİ

Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

HALDUN KIRKIK

Başkan Yardımcısı

Özgeçmiş

YILDIRAY ÇINAR

BAŞKAN YARDIMCISI

E posta adresi : [email protected]

Twitter           : @yildiraycinar06 – @kamuender

Facebook        : [email protected]

1970 yılında Ankara’nın Mamak ilçesinde doğdu.

9 yaşında geçirmiş olduğu tren kazası sonucu sol kol ve sağ bacağını kaybetti. Kol ve bacak protezi yardımı ile yürümeye başlayarak ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da, lisans eğitimini Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünde tamamladı.  .

Bunların yanında iletişim ve beden dili, diksiyon, spikerlik, sunuculuk, bilgisayarlı muhasebe, Ankara Üniversitesi TÖMER 2 yıl İngilizce, Ankara Ticaret odası 1 yıl muhasebe, erişilebilirlik, eğitim gördüğü diğer alanlardır.

İş hayatına 1988 yılında Mali Mevzuat Dergisi’nde Editör olarak başladı. 1991 yılında Ceylan İnşaat Elvankent şantiyesinde Malzeme Stok ve Ambar Şefi olarak çalıştı. 1993 yılında TCDD Genel Müdürlüğü Muhasebe Finans Dairesinde işe başladı ve halen Büro Şefi olarak görevine devam etmektedir.

2011 yılında TRT Kent Radyosunda Bizde Varız Programı yapmasının ardından 2014 yılından itibaren de Meteorolojinin Sesi Radyosunda engellilerin sorunlarını ve çözümlerini konu edinen Farklı Bakış Programının dış yapımcısı ve sunucusu olarak radyo programına devam etmektedir.

TCDD istasyonların erişilebilirliği komisyonunda görev aldı. Projeler, kongreler, seminerler, sempozyumlar yürüttü. Engelli farkındalığı ve erişilebilirlik ile ilgili yoğun çalışmalarda bulundu.

Toplumsal sorunların ancak ortak aklın gücüyle çözülebileceği inancıyla birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yönetim kurulu üyeliği ve başkanlık gibi aktif görevler aldı. Halen Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcılığı,  Türk Kızılay Engelsiz Ankara İl Kurucu Yönetim Kurulu Üyeliği,  Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanlığı, Ankara Valiliği İl İnsan Hakları Yönetim Kurul Üyeliği, Kamuda Çalışan Engelliler Derneği Genel Başkanlığı görevleri ile sivil toplum çalışmalarına devam etmektedir.

2015 yılından itibaren Türkiye’de Bedensel Engelliler Spor Federasyonunda Badminton sporcusu olarak ulusal alanda çeşitli turnuvalara katıldı.

İngilizce bilen Yıldıray ÇINAR, evli ve iki çocuk babasıdır.

MURAT ARSLANHAN

İstihdam ve Sosyal İşler Sekreteri

Özgeçmiş

TURGUT SONÜŞEN

Eğitim, Kültür ve Rehabilitasyon Sekreteri

Özgeçmiş

BÜLENT TEKİN

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri

Özgeçmiş

SÜLEYMAN YÜKSEL

Teşkilatlanma ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri

Özgeçmiş

BURHAN GÜMRÜKÇÜ

Hukuk İşleri Sekreteri

Özgeçmiş

 

Sadullah Efe vesikalık fotoğrafı
Sadullah Efe vesikalık foto
 

Sadullah EFE

Yönetim Kurulu Üyesi

E posta adresi : efe|[email protected]

Twitter           : efesadullahh

Instagram       : sadullah.efe

Facebook        : sadullah.efe.3

1968 yılında Erzurum Merkez Yolgeçti Mahallesinde doğdu.

Yakalandığı çocuk felci hastalığı nedeniyle 1 yaşından itibaren koltuk değnekleri ile yaşamını idame ettirmekte. İlk, orta ve lise eğitimini Erzurum’da bulunan eğitim kurumlarında örgün olarak tamamladı.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Felsefe Bölümü ile Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesinin Sosyoloji Bölümlerinin Lisans öğrencisi.

Asıl mesleği Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik olan Efe, 1987 yılında çalışma hayatına Köy Hizmetleri 10. Bölge Müdürlüğü emrinde işçi statüsünde başladı. 1987-2006 yılları arası Köy Hizmetleri 10.Bölge Müdürlüğü.

2006-2018 yılları arasında da İl Halk Kütüphanesi emrinde çalışarak 2018 yılı Temmuz ayında emekli oldu.

1996 yılından itibaren Erzurum’da faaliyette bulunan Türkiye Sakatlar Derneği’nin Kurucu Yönetim kurulu üyesi, 1996-2002 yılları arası Şube Yönetim Kurulu sekreteri, 2002 yılından itibaren de Şube Başkanlığını yürüten, 2005 – 2011 yılları arası Bedensel Engelliler Spor İl Temsilciliği, İl İnsan Hakları kurul üyeliği  ve İl İstihdam Kurulu üyeliğinin yanı sıra 2005-2016 yılları arası Erzurum Bedensel Engelliler Spor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi olarak görev aldı.

Halen Erzurum Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi olan EFE, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu’nun Ankara’da yapılan 11.Olağan Genel Kurulu’nda Konfederasyon Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi.      

Evli ve iki çocuk babası olan Sadullah EFE’nin 2003 yılında yayımlanmış ‘Kaderde Yolculuk’ adlı bir öykü kitabının yazarıdır.

HASAN BOLAT

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

CİHAN YAVUZ

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

HAMDİ ATAY

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş

NESLİHAN HÜSÜLÜOĞULLARI

Yönetim Kurulu Üyesi

Özgeçmiş