Ana Sayfa / Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU
1 YUSUF ÇELEBİ Başkan [email protected] [email protected]
2 AYNUR DANKAZ Başkan Yardımcısı [email protected]
3 BERRİN GÜRLEYEN Başkan Yardımcısı [email protected] [email protected]
4 ERCÜMENT TANRIVERDİ Başkan Yardımcısı [email protected]
5 HALDUN KIRKIK Başkan Yardımcısı [email protected] [email protected]
6 YILDIRAY ÇINAR Başkan Yardımcısı [email protected]
7 AYHAN METİN Genel Sekreter [email protected] [email protected]
8 GÜRKAN CANOL Mali Sekreter [email protected]
9 MURAT ARSLANHAN İstihdam ve Sosyal İşler Sekreteri [email protected] [email protected]
10 TURGUT SONUŞEN Eğitim, Kültür ve Rehabilitasyon Sekreteri [email protected]
11 BÜLENT TEKİN Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Sekreteri [email protected]
12 SÜLEYMAN YÜKSEL Teşkilatlanma ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri [email protected]
13 BURHAN GÜMRÜKÇÜ Hukuk İşleri Sekreteri [email protected]
14 SADULLAH EFE Üye [email protected]
15 HASAN BOLAT Üye [email protected]
16 CİHAN YAVUZ Üye [email protected]
17 HAMDİ ATAY Üye [email protected]
18 NESLİHAN HÜSÜLÜOĞULLARI Üye [email protected]
19 HASAN ÇALIŞKUŞU Üye [email protected] [email protected]
20 SELVER AYTEKİN Üye [email protected]
21 MURAT DİRİCE Üye [email protected]
DENETLEME KURULU
1 AHMET MIHÇI Başkan  
2 GÜLTEKİN SERDAR TOLAY Üye
3 METİN ATAK Üye
4 DURSUN KARAMAN Üye
5 HASAN AYKÜLTELİ Üye

4 comments

 1. Hayırlı olsun

 2. Sayın Başkanım,
  Öncelikle kutsal görevinizde size ve ekibinize sonsuz başarılar diliyorum.
  Sayın Başkanım, geçirmiş olduğum bir kaza sebebiyle bazı parmaklarımı kaybettim.
  Daha önce ücretinin bir kısmının Devletimiz tarafından karşılandığı Parsiyel El Protezi.
  Parmaklarıma taktığım özel eldivenin süresinin 5 yıl olduğunu bilmekteyim, ancak çabuk deforme olması nedeniyle mağduriyetin söz konusu oluyor.
  Bu 5 yıl sürenin 2 yıla indirilmesi ve SGK’nun Katkı Payının düşük olması nedeniyle şahsımın mağduriyeti söz konusudur…
  Bu sebeplerden dolayı 5 yıl sürenin 2 yıla indirilmesi ve SGK katkı payının günümüz şartlarında güncellenmesini, bu konularda mağduriyetimin giderilmesini saygılarımla arz ederim.

 3. Yüzde 60 ortopedik engelliyim.araç alımlarındaki fiyat sınırı engelini kaldırıp yerine ortopedik engeli olupta kendinin kullanacağı araçlarda bunun uygulanmamasını teklif etmenizi rica ederim.maddi gücü olan engellilere neden böyle bir engel koyuluyor bunuda anlaşmış değilim.tertibat olmadan kullananlara zaten uygulayabilirsiniz.bunu 2 kategoride yapılabilir.ortopedik engellinin aracı onun özgürlüğü demektir. Konuyla ilgili lütfen cevabınızı bekliyorum iyi çalışmalar .not: kaldıki bunun devletimize hiçbir zararı olmaz aksine faydası olur.

 4. Hüseyin Zavalsız

  Sürekli rapor ve sürekli vergi indirimi ile SSK dan emekli olduktan sonra kontrole çağırılarak yeni yönetmeliğe göre %40 ın altına düştüğünde emekli maaşları kesilerek oluşan mağduriyetleri önleyebilmek için önerilerimi aşağıda sunuyorum. ( Usulsüz rapor alanları da ortaya çıkaracak )*

  1- Vergi indirimi başvurusu bulunduğu vergi dairesine yapılmakta, emekli olurken SGK vergi dairesine yazarak ilgili kişinin vergi indirimi var mı? diye sormaktadır. Hal bu ki sistem SGK da gözükmesi gerekir yani kimlerin vergi indirim hakkı var. Böylece engelli kişi emekli olmadan önce SGK yetkilileri sitemde kontrollerini yapar gerek görürse emekli olmadan önce kontrole gönderir böylece kişi en azından işinden olmaz çalışmasına devam eder usulsüz alınan raporlarında önüne geçilir. itiraz edecekler de çalışırken hem çalışır hem de itirazlarını yaparlar. örnek vermek gerekirse iç hastalıklardan rapor almış veya polio sekeli bir engelli emekli olmak için SGK Başvurusunu yapar kurumda sistem den bakar bu kişiler ameliyat olmuş mu ilaç kullanıyor mu bu gibi bilgiler zaten sistemde mevcut bunlar detaylı bir şekilde incelenebilir. hatta kişi illa emekli olmak için başvuru yapmasına gerek yok SGK engelli vergi indirimi olan kişileri sistemlerinde takip edebilirler gerekli gördüklerinde kişi çalışırken dahi kontrole göndersinler haksız yere rapor alan kişiler ortaya çıkar

  2- İkinci ve 3. Derece engelliler çalışma yılları uzatılabilir örnek vermek gerekirse 2002’de SSK almış 3.derecede engelli vergi indirimi olan 19 yıl 4000 küsür günü tamamladığında emekli olmakta burada yıl uzatılabilir böylece erken emeklilikte kısmende olsa azaltılmış olur zaten özel sektörde çalışan engellilerin çoğu emekli olmamakta emekli olsalar bile çalıştıkları Özel sektör müsade ederse çalışmaya devam etmektedirler. Kamuda çalışan engellilerin çoğunluğu şartları doldurduğunda emekli olmuyorlar çalışmaya devam ediyorlar bunu bizzat inceleyebilirsiniz. Kısaca ikinci ve 3.derece engelli olanların emeklilik yılı uzatılabilir.

  *Not: Özellikle mağdur edilen arkadaşların büyük çoğunluğu 3.derece engelli ( %40 ile %59 arası )Bu sebeple yeni kılavuza göre değerlendirildiklerinde oranları %40 ve altına düşmektedir.

  3- *Engelli raporu almak için Heyete girecek kişilerin Ankara Şehir Hastanesinde ki gibi olmalı Doktorlar sadece heyet bölümüne bakmalı Engelli ölçüt oranlarını değiştirerek emekli olmuş Engelli emeklileri Sürekli raporu ve sürekli vergi indirimi olmasına rağmen haksız yere kontrol muayenesine çağıralarak yeni yönetmeliğe göre oran %40 altına düştüğünde emekliliklerini iptal edilmekte bu çözüm değildir Bu Engelli arkadaşlarımız yargıya başvurarak haklarını aramakta ve arayacaklardırda emsal yargıtay kararları da burada mevcuttur. Bu yöntem sosyal devlet anlayışı ve hukuk devleti anlayışına ters kazanılmış hak insanların elinden alınmamalıdır burada yapılmış engelli kişi hangi tarihte bu hakları kazanmışsa o tarihdeki yönetmeliğe bakılmalıdır. *Özellikle belirtmek isterim dava açıldığında mahkeme Adli Tıp kurumuna gönderiyor burada özellikle raporun ve vergi indiriminin alındığı tarih de ki ölçüt oranları yönetmeliğine bakılması, kişinin raporda ki tanının ( Engelinin) devam edip etmediğine, bakılarak adli tıp karar vermektedir.

  Ortada kazanılmış hakkın elinden alınması mağduriyeti vardır, bununla birlikte Sağlık bakanlığı ile Aile ve Çalışma bakanlığının son (Şubat 2019) mevzuatlarının ilgili maddelerinde konu net ifade edilmiştir. (Bu tarihten önce alınmış sürekli ibareli raporlar tüm vücut kayıp oranlarıyla geçerlidir, yenilenmesine gerek yoktur)

  2019 yılı öncesin yıllarda usulüne uygun alınmış sürekli raporlu hak sahiplerinin mağduriyetlerin ivedi şekilde düzeltilmesi ayrıca daha fazla kayıp ve mağduriyetlerin yaşanmaması adına aksiyonların hızlı biçimde hayata geçirilmesi oldukça önemlidir.

  Saygı ve selamlarımızla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir