Genel, Haberler

“Milletimiz Gereken Cevabı Verdi”

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi, 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini sert bir dille kınayarak, ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden vatan hainlerinin tüm çabalarının, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında çürüdüğü, eridiği ve yok olduğunu söyledi.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf Çelebi açıklamasında, Milli İrade’nin gücüne dikkat çekerken, vatan uğruna şehit olan polis ve sivil vatandaşların derin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

‘’Millet olarak yaşadığımız 15 Temmuz 2016 tarihli kara gecenin ardından bizleri  aydınlık sabaha ulaştıran Allaha sonsuz hamdu senalar olsun… ‘’ diyen Çelebi, Milletimizin başı sağolsun ve şehitlerimizin ruhu şad olsun…FETÖ  terör örgütü tarafından ve onun şeref yoksunu üyeleri tarafından düzenlenmeye çalışılan kalkışmayı aziz Türk Milletimiz ferasetiyle bertaraf etmiştir. Demokrasi kazanmış ve Cumhurbaşkanımız Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan  ında ifade ettiği gibi son sözü millet söylemiş bu girişimi milletimiz engellemiştir ‘’ diye konuştu.

Ülkenin birlik ve beraberliğine kast eden  bu vatan hainlerinin  tüm çabalarının, Türk Milletinin sağlam iradesi karşısında yenik düştüğüne dikkat çeken Çelebi şunları söyledi;

‘’Kefenini giyererk ellerinde Albayrak ile tankın altına yatan, şeref yoksun hainlerin kurşunlarına  göğsünü siper eden  milletimiz, tarihe altın harflerle geçecek bir destan daha yazmıştır. Albayrağımız yere düşmemiş ve aziz şehitlerimizin ruhu incitilmemiştir. Onların emanetine sahip çıkan milyonlar, nöbette görevi başındadır. Merhum Akif in dediği gibi;

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?

Şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda!

Canı Cananı bütün varımı alsın da Huda,

Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.

Söz konusu vatansa gerisinin teferruat olduğunu ne güzel de dile getirmiştir milli şairimiz merhum Mehmet Akif Ersoy. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne kast eden bu alçak yapı; milletin parasıyla alınmış silahları millete çevirecek, ateş edecek, yüzlerce masumun kanına girecek  kadar canavarlaşan alçakça, haince ve şerefsizce bir kalkışmaya  girişmiş ancak milletin şamarıyla neye uğradığını şaşırmıştır. Planları kendi başlarına çevrilmiş ve Cumhurbaşkanımız sürekli dile getirdiği gibi kaderin üstünde kader vardır sözü bir kez daha vücut bulmuştur. Fitne, zulüm ve kanla beslenen bu zihniyetin gerek yurtiçi gerekse yurt dışındaki alçak üyeleri milletimize hesap vereceklerdir.

Türkiye artık dışardan kumanda edilecek bir ülke değildir. Demokrasiyi içine sindirmiş aydın vatansever insanların egemen olduğu güçlü bir toplumdur. Bu alçaklar bu hain planı yaparken Türk Halkının ferasetini dik duruşunu cesaretini göz ardı etmişlerdir. Yıllardan beri oynanan oyunların son perdesi bu kalkışma olmuş ve Türk halkı en güzel cevabı vermiştir. Ülkemizi çatışma ortamına çekmeye, demokrasimizi, toplumsal barışımızı yok etmeye çalışan bu hainlerin hevesleri kursaklarında kalmış ve bundan sonra kalmaya devam edecektir. Bu hesap artık görülecek hakettikleri ceza milletimizin vicdanında elbette verilecektir.

Bizler Türkiye Sakatlar Konfederasyonu  olarak , bağlı 5 Federasyonumuz  ve 600 derneğimizle,  Aziz  Türk Milletinin  tarihimizden bize miras kalan  onurlu duruşumuzu göstermek adına burdayız. Elinde bayrak, dilinde vatan aşkı olan halkımızla birlikte milletimizin  tüm değerlerine sahip çıkmaya,  kaynağı nereden olursa olsun tüm terör örgütlerinin ve teröristlerin karşısında durmaya milletimiz adına dik durmaya devam edeceğiz.’

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir