Genel

Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat Ve Spor Etkinliğimizin 26. Gerçekleşti

Konfederasyonumuz üye Federasyonları ile geleneksel olarak düzenlediği “Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri” nin 26. sı bu yıl 29 Eylül – 03 Ekim 2018 tarihleri arasında Ayvalık’ta,  Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ayvalık Belediyesi katkıları ve işbirliği ile yapıldı.

Ülkemizin dört bir yanından Federasyonlarımıza üye derneklerimizin getirdiği 1200 engelli ve aileleri ile tam bir kültür şöleni yaşandı. Kültür, sanat ve spor etkinliklerimizin yanı sıra “CP Rehabilitasyonunda Ergoterapi, CP’de Destek Teknolojileri, 2022 Sayılı Yasa ve Emeklilik ve Evde Bakım Hizmetleri” konulu paneller yapılarak, engelliler ve ailelerinin soru ve sorunlarına cevap, çözüm arandı.

Panel, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Sayın Yusuf ÇELEBİ’nin açılış konuşması ile başladı. Protokolde, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Gültekin Serdar TOLAY, Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Rahmi GENÇER ve Ak Parti İstanbul Milletvekili Sayın Av. Serkan BAYRAM, selamlama konuşması ile engellilere yönelik yapılan hizmetleri dile getirdiler.

Panel, Spastik Engelliler Federasyon Başkanı, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Murat ARSLANHAN moderatörlüğünde, CP Rehabilitasyonunda Ergoterapi konusu ile Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gonca BUMİN, CP’de Destek Teknolajileri konusunda, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Berrin GÜRLEYEN, 2022 Sayılı Yasa ve Emeklilik konusunda Sosyal Güvenlik Kurumu Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Yönetim Hizmetleri Daire Başkanı Celal KATRANCI, Evde Bakım Hizmetleri konusunda da Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Hulusi Armağan YILDIRIM’ın sunumları ve katılımcıların sorularının cevaplanması ile sona erdi.

Katılımcı derneklerin yöresel motifleri ile süslediği gösteri ekiplerinin yer aldığı ve tüm katılımcıların yürüdüğü “Kortej Yürüyüşü” öncesi Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf ÇELEBİ, Ayvalık Belediye Başkanı Sayın Rahmi GENÇER, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Gültekin Serdar TOLAY ve Balıkesir Valisi Ersin YAZICI, protokol konuşması yaparak, korteji selamladılar.

Etkinliğimiz, yoğun bir kalabalık ve Ayvalık halkı ile bütünleşerek, son gece kamp ateşi etrafında toplanarak son bulmuştur.

 

 

 

 

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir