Genel

Anıtkabir Ziyareti

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık günü münasebeti ile COVID-19 salgını kapsamında Türkiye Sakatlar Konfederasyon Başkan Yusuf ÇELEBİ ve beraberindeki heyet, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün huzuruna çıkarak çelenk koydu.

Salgın sebebi ile digital olarak etkinlikler yapan Konfederasyonumuz, bağlı federasyonları ve üye derneklerinin tüm faaliyetlerine katılım sağlayarak, yayınlanan basın bülteni kapsamında merkezi ve yerel yönetimlere Engelliler Farkındalık Gününe dair mesajlar verilmiştir.

Şeref Defterine aşağıdaki mesaj yazılmıştır.

Aziz ATATÜRK,

Ülkemizde yaşayan yaklaşık 9 milyon engelli vatandaşı temsilen bir kez daha huzurundayız. Büyük fedakârlıklarla kurduğun Cumhuriyetimiz, göstermiş olduğun çağdaş uygarlık seviyesine, ulaşma hedefine emin adımlarla ilerlemektedir.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu olarak bizler bize düşen görevi layıkıyla yerine getirmek, engelli vatandaşlarımızın onurlu, erdemli, çağdaş insan hak ve özgürlüklerine yakışır biçimde yaşamalarını ve geleceğe güvenle bakabilmelerini sağlamak için azimle çalışıyoruz.

Bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyetimizi her alanda daha da güçlendirmeye kararlıyız. Eşsiz devlet adamı büyük Atatürk huzurunda bir kez daha saygı ile eğiliyor, bizlere emanet ettiğin, Demokratik Türkiye Cumhuriyetini ilelebet müdafaa ve muhafaza edeceğimizi bilmenizi isterim.

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir