Genel

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakan Ziyareti

Konfederasyonumuz, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK Hanımefendiyi makamında ziyaret etti. Yaklaşık üç saat süren görüşmede engellilerin, eğitim, sağlık, hukuki, istihdam, mimari, sosyal ve kültürel meseleleri konuşuldu.

Temel sorunlarımızın yanı sıra acil çözüm bekleyen sorunları çözüm önerileri ile birlikte yazılı olarak verilen toplantıda, engelli bireylerin toplumsal hayata tam ve bağımsız katılımı konusunda samimi ve çözüme dair sohbet edildi.

Görüşmede; engellilerin sorunlarının bir anda çözülemeyeceğini ve bu görüşmede tamamının konuşulamayacağını, bundan dolayı çalışma gurupları oluşturulduğunda Konfederasyonumuzun bu guruplarda görev alacağının altı çizildi. Ayrıca, sorunlar ve çözüm önerileri hakkında sözlü ve yazılı olarak istişareler yapılan toplantıda, Konfederasyon olarak tüm konuların takipçisi olacağımızı belirttik.

Toplantıya; Sayın Bakanın yanı sıra Bakan Yardımcıları Ahmet ERDEM ve Ahmet KOCA, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan KOÇ, Sosyal Yardımlar Genel Müdürü Bülent TEKBIYIKOĞLU, Devlet Personel Başkanı Enes POLAT, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkanı Yusuf ÇELEBİ, Başkan Yrd. Ayhan METİN, Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyon Başkanı Cemal MERDAN, Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat ARSLANHAN, Görme Engelliler Federasyonu Başkanı Haldun KIRKIK, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Başkanı Aynur DANKAZ,  Türkiye Sağırlar Milli Federasyonu Başkanı Ercüment TANRIVERDİ, Konfederasyon İstihdam Sekreteri Emel KAPANOĞLU katılmışlardır.

Sayın Bakan’ımıza göstermiş olduğu samimi tavrından dolayı tüm camiamız adına teşekkür ederiz.

Konfederasyon AÇSHB Sunum

 

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir