Genel

7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam Ankara Toplantısı

7 renk 7 şehir engelsiz istihdam afiş

11 Mayıs 2022 Çarşamba günü saat 13.30 ile 16.00 arasında Ziyabey Cad. No:6 Balgat Ankara adresinde yer alan SGK Konferans Salonunda ENGELSİZ İSTİHDAM konulu toplantıya katılımınızdan memnuniyet duyacağız.

Toplantıya üst düzey yetkililer ile işverenler, iş arayan engelliler, STK’lar ve Aile ve Sosyal Hizmetler ve İŞKUR il Müdürlükleri de katılacaktır.

Ulaşım için saat 12:00’de Çankaya Belediyesi önünden servis hareket edecektir.

Metro ile gelmek isteyenler Milli Kütüphane durağında inerek yaklaşık 200 m sonra Balgat girişindeki SGK binasına ulaşabileceklerdir.

Engelsiz istihdam afiş, eğitim verecek akademisyenler   

Engelli bireylerin istihdamı hakkında toplumsal bilinci artırmak, engelli bireylerin istihdamına katkı sağlamak amacıyla 7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam Projesi Ankara’da Gerçekleşiyor.

Konfederasyonumuz tarafından hazırlanan ve İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen proje 11 Mayıs 2022 Çarşamba günü Anakra’da gerçekleşecektir.

Toplantıda işverenler, iş arayan engelliler, sivil toplum kuruluşları ile Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Ankara İl Müdürlüğü, Ankara İŞ-KUR İl Müdürlüğü, Yalova Üniversitesi temsilcileri yer alacaktır.

Engellilere hizmet amacıyla kurulmuş üye federasyonlarca temsil edilen engelli grupların sosyal ekonomik, kültürel, sportif, hukuki ve mesleki yönlerden topluma ve çalışma hayatına kazandırılması için, Anayasa ve diğer kanunlara uygun olarak, ortak hak ve menfaatlerini korumak, yaşam standartlarını yükseltmek, federasyonlar arasında işbirliği ve koordinasyonu sağlamak gibi amaçlarla kurulmuş olan Konfederasyonumuz; “7 Renk 7 Şehir Engelsiz İstihdam” Projesini üreterek İstanbul, Gaziantep, Trabzon, Erzincan, Antalya, Balıkesir ve Ankara illerinde de toplantılar gerçekleştirilecektir.

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir