Genel

27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri Coşku ile Yapıldı..

Konfederasyonumuzun bağlı federasyonları ile geleneksel olarak düzenlediği Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinin bu yıl 27. si gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliğimize Konfederasyonumuza bağlı 1.200 kişi yurdun dört bir yanından katılım sağladı.

Etkinliğimiz, Konfederasyon Başkanımız Yusuf ÇELEBİ’nin açılış konuşması ile başladı. Sırası ile Ayvalık Belediye Başkanı Mesut ERGİN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Valisi Ersin YAZICI ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK konuşmalarını yaptılar. Konfederasyonumuza bağlı Federasyon ve üye derneklerin korteji ile devam etti.

Katılımcılarımızın müzik, spor ve kültürel etkinlikleri ile tamamlanan 27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ayvalık esnafı ve halkı ile engellilerin toplumla bir arada yaşama kültürüne örnek bir organizasyon olduğunu gösterdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğü ile ortak düzenlenen “Engelli Hakları Çalıştayı” ile istihdam, sağlık, erişilebilirlik ve hukuki manada engellilerin yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önerileri tartışılarak, bildiri hazırlanmıştır.

Engellilerin sınavlarda yaşadığı problemlerin tespiti ve çözümleri ile ilgili panel programımızda da rapor hazırlanarak ilgili makamlara gönderilmiştir.

Listeye geri dön

1 thoughts on “27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri Coşku ile Yapıldı..

  1. Resul dedi ki:

    Merhabalar ben birengelli kardesinisim  2016 da bir kaza gecirdim suratim kople parcalandi 6 7defa ameliyat oldum hayatim karardi o kazadan sonra 1 2sene sonra toparladim ayaga kaltim calisiyodum evime ekmek goture biliyodum evliyim bir erkek cocugum var 7 yasinda okula yeni baslati 2019 bir kaza basima daha geldi birinci kattan dustum ayagim kirildi suanda tamamen sakat kaldim artik evimede ekmek goturemez duruma geldim cocugumun okul masratlarini bile karsiliyamiyorum cok zor durumda kaldim ve baska kimsem yok sahip cıkan annem babam bwn kucukken kaybettım kanserden yardımcı oösak kimsem yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir