Genel

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası yurdumuzun çeşitli yerlerinde kutlamalarla başladı. Engelli hak mücadelesinin, toplumsal hayata engelli bireyin tam katılımının sağlanması, istihdam, eğitim, sağlık ve sosyal olarak eşit haklara sahip olması için Konfederasyonumuz, engelli vatandaşlarımızla birlikte Anıtkabir’e Mozale’ye Çelenk koyarak haftanın önemine değinerek topluma mesaj verdi.

Tüm hafta boyunca, Konfederasyonumuza üye Federasyonların ve bağlı derneklerinin organizasyonlarının yapılacağı 10 -16 Mayıs Engelliler Haftasında, Konfederasyonumuz da Devlet Protokolü ile görüşmeler yapacak, ayrıca da çeşitli yazınsal ve görsel basında engelli hak mücadelesi ve ideal toplum modeli hakkında kamuoyunu bilgilendirecektir.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, ülkemizde engelli meselesinin konuşulmadığı, her anlamda eşit haklara sahip olan bir toplum ve erişilebilir bir Türkiye olması yönünde mücadelesine ve çalışmalarına kararlılık ve azimle devam edeceğini bildirir, tüm engelli camiamızın haftasını tebrik ederiz.

 

Anıtkabir defteri yazısı

 

Listeye geri dön

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir