Ana Sayfa / FİLİSTİN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

FİLİSTİN İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Yönetim Kurulu Üyeleri ve engelliler ile birlikte  Kızılay Güvenpark’ta İsrail‘in Filistinlilere yönelik saldırılarını protesto etti.

Türkiye Sakatlar Konfederasyonu Başkan Yardımcımız Murat Arslanhan, okuduğu basın açıklamasında, 2014 yılında İsrail’in hava saldırılarında bacaklarını kaybeden Fadi Abu Salah’ın tekerlekli sandalyesi ile gösterdiği onurlu direnişe destek olmak için toplandığımızı açıkladı.

“Halkımız ve bütün insanlık bilmelidir ki bu bölgede akan kanın, bütün iç savaşların ve terör olaylarının arkasında doğrudan ya da dolaylı olarak Amerika ve İsrail vardır.” diyen Arslanhan, İslam coğrafyasının parçalanmışlığı, Müslümanların sessizliği, Müslüman halkların başındaki liderlerin İslam ülkelerinde yapılanlara kayıtsız kalmasının İsrail’i cesaretlendirdiğini kaydetti.

Arslanhan, “Terör örgütü İsrail var olduğu müddetçe bu coğrafyanın barış ve huzura kavuşması mümkün değildir. Bölgedeki etnik kavgaların, mezhep savaşlarının ve de tüm terör olaylarının kışkırtıcısı İsrail ve Amerika’dır. Bütün Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın işgali kabul edilemez. İsra ve Miraç şehri Kudüs’ün işgali kabul edilemez. Etrafı bereketlendirilmiş ve mübarek kılınmış Filistin topraklarının işgali kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

 

 

<iframe src=”http://beyazgazete.com/video/embed/542270/” width=”530″ height=”420″ allowtransparency=”1″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”true” webkitallowfullscreen=”true” mozallowfullscreen=”true”></iframe>