Ana Sayfa / Genel / 27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri Coşku ile Yapıldı..

27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri Coşku ile Yapıldı..

Konfederasyonumuzun bağlı federasyonları ile geleneksel olarak düzenlediği Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinliklerinin bu yıl 27. si gerçekleştirildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Ayvalık Belediyesi ile ortaklaşa düzenlediğimiz etkinliğimize Konfederasyonumuza bağlı 1.200 kişi yurdun dört bir yanından katılım sağladı.

Etkinliğimiz, Konfederasyon Başkanımız Yusuf ÇELEBİ’nin açılış konuşması ile başladı. Sırası ile Ayvalık Belediye Başkanı Mesut ERGİN, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel YILMAZ, Balıkesir Valisi Ersin YAZICI ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt SELÇUK konuşmalarını yaptılar. Konfederasyonumuza bağlı Federasyon ve üye derneklerin korteji ile devam etti.

Katılımcılarımızın müzik, spor ve kültürel etkinlikleri ile tamamlanan 27. Ayvalık Engelliler Kültür, Sanat ve Spor Etkinlikleri her yıl olduğu gibi bu yıl da Ayvalık esnafı ve halkı ile engellilerin toplumla bir arada yaşama kültürüne örnek bir organizasyon olduğunu gösterdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Balıkesir İl Müdürlüğü ile ortak düzenlenen “Engelli Hakları Çalıştayı” ile istihdam, sağlık, erişilebilirlik ve hukuki manada engellilerin yaşadığı sorunların tespiti ve çözüm önerileri tartışılarak, bildiri hazırlanmıştır.

Engellilerin sınavlarda yaşadığı problemlerin tespiti ve çözümleri ile ilgili panel programımızda da rapor hazırlanarak ilgili makamlara gönderilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir